Локомотив София взе малкото столично дерби със Славия

0
Карлос Франса, Емил Виячки
LAP.bg

Локомотив София надви Славия с минималното 1:0 в малкото столично дерби. В герой за „железничарите“ се превърна Карлос Франса, вкарал единственото попадение в мача и то едва минута, след като гол на Тони Тасев за „белите“ бе отменен.

Тасев имаше шанс да открие още в шестата минута след пас на Ертан Томбак, ала не сполучи в опита си. „Червено-черните“ отвърнаха с удар на Мартин Райнов, но Светослав Вуцов спаси.

С тези две ситуации още в първия четвърт час на мача се изчерпа и всичко по-интересно за първото полувреме.

В началото на вторите 45 минути драмата завладя стадиона в квартал „Надежда“. В 54-ата минута Тасев прати топката в мрежата на Бубакар Гайе, но след преглед с ВАР се оказа, че Владимир Николов е извършил нарушение в хода на атаката и голът не бе зачетен.

Точно 30 секунди след незачитането на попадението Карлос Франса матира Светослав Вуцов за 1:0.

Отборът от „Овча Купел“ можеше да изравни в средата на частта, но удар на Емил Стоев се спря в негов съотборник.

В края на срещата „белите“ наложиха натиск, но въпреки 13-минутното продължение на мача, не успяха да изравнят.

Божидар КацаровТони Тасев, Божидар КацаровВладимир Николов, Давид МалембанаКарлос Франса, Бубакар Гайе