Локомотив Пловдив направи обрат срещу Марица

0
Локомотив Пловдив
Снимка: Сайт на Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив Пловдив приключи зимните контроли с победа и вече се настройва за старта на пролетния полусезон. „Черно-белите“ стигнаха до обрат срещу Марица, след като губеха с 0:1, но успяха да спечелят с 2:1 на своя стадион в квартал „Лаута“.

В 23-та минута Валери Домовчийски изведе прецизно Веселин Марчев, който излезе сам срещу Илко Пиргов и хладнокръвно го преодоля – 1:0 за Марица. В 38-ата минута Локо изравни резултата, след като Мартин Паскалев бе оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят засече с глава центриране отдясно на Бабакар Дион и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл – 1:1.

В 88-ата минута Ивайло Димитров действа много добре по левия фланг, след което центрира към наказателното поле, а там Педриньо засече топката от въздуха и вкара втория гол за Локо, който се оказа победен.

Стартов състав на Локомотив: 1. Илко Пиргов, 13. Матеус Силва, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов, 19. Денислав Александров, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Ерик Сорга