Ливърпул нанесе историческо поражение на Манчестър Юнайтед

0
Дарвин Нунес, Ливърпул
Twitter.com

Ливърпул размаза Манчестър Юнайтед със 7:0 в дербито на 26-ия кръг от английската Висша лига. За мърсисайдци това бе пета среща без поражение в първенството. Воденият от мениджъра Юрген Клоп тим записа най-резултатния си успех над Манчестър Юнайтед.„Червените дяволи“ пък допуснаха най-тежката си загуба в английския елит.

Манчестър Юнайтед бе близо до попадение в 27-ата минута, когато Фернандеш с глава прати топката вдясно от вратата на домакините.

В 42-ата попадение на Каземиро за гостите не бе зачетено заради засада, а само минута по-късно Ливърпул поведе с 1:0 с гол на Коди Гакпо.

След почивката Дарвин Нунес покачи на 2:0, а само три минути по-късно Мохамед Салах намери отлично Коди Гакпо, който направи резултата 3:0 с второто си попадение в двубоя.

Ибрахима Конате пропусна нова възможност за Ливърпул в 58-ата минута, но в 66-ата Салах сам се разписа за 4:0.

Маркъс Рашфорд удари греда за Юнайтед в 73-ата минута, което бе и най-доброто положение за гостите. Дарвин Нунес добави втори гол на сметката си в 75-ата минута, а в 83-ата и Мохамед Салах бе точен за 6:0.

Впечатляващото 7:0 оформи влезлият като резерва бразилец Роберто Фирмино в 88-ата минута на мача след прецизно подаване от Салах.