
Един от най-добрите боксьори на всички времена – Ивендър Холифийлд, даде своята прогноза за предстоящия мач за обединяване на световните титли в тежка категория между Тайсън Фюри и Олександър Усик.
Холифийлд е участник в последния мач, в който се ражда неоспорим шампион в тежката дивизия. Това се случва на 13.11.1999 г., когато в Холифийлд и Ленъкс Люис се изправят един срещу друг в спор за титлите на WBC, WBA и IBF. 25 години по-късно, най-бляскавата категория в „сладката наука“ отново ще има абсолютен крал, който ще бъде първия в ерата на 4-те световни титли.
The Last Undisputed Heavyweight Fight
1. Evander Holyfield vs Lennox Lewis Rematch #HolyfieldLewis2 November 13, 1999
24 Years Later Another Undisputed Heavyweight Fight
Tyson Fury vs Oleksandr Usyk #FuryUsyk February 17, 2024 pic.twitter.com/cet8v75AY8
Американската икона остава единственият до ден днешен, който е неоспорим шампион в полутежката и в тежката категория. При евентуална победа на Усик над Фюри, украинецът ще прави компания на Ивендър в този толкова ексклузивен и малък клуб.
Изненадващо или не, Холифийлд смята, че именно Усик ще излезе като победител от двубоя на 17-и февруари.
„Ще бъде тежка битка и за двамата, въпреки че съм на мнение, че Усик ще спечели“, заяви Ивендър.
„Той не се отказва и е издръжлив. Също така е по-бърз. Фюри няма да може да смогне на количеството удари от страна на Усик. Не мисля, че тази ера е по-добра от нашата. Ние имахме повече олимпийци, които преминаха към професионалния бокс и се справиха чудесно с транзицията. По мое време боксьорите бяха по-здрави, но това беше заради силните аматьорски корени“, добави Холифийлд.
Няма коментари.