Лацио продължава да ниже победи, дръпна на второто място в Серия А

0
Фелипе Андерсон, Специя - Лацио
БТА

Лацио продължава да жъне победи – „орлите“ победиха с 3:0 Специя на „Алберто Пико“. Головете за „бианкочелестите“ отбелязаха Чиро Имобиле, Фелипе Андерсон и Маркос Антонио, за когото това е дебютен гол с фланелката на тима от Рим. Победата над „орлетата“ от Лигурия е четвърта поредна за Лацио в Серия А.

Още във втората минута бившият играч на Левски – Мехди Бурабия, удари гредата на Иван Проведел. Десетина минути по-късно голмайсторът на Специя Мбала Нзола засече с глава центриране, но не намери вратата.

Оттам насетне Лацио взе срещата в ръце. В 33-ата минута Итън Ампаду повали опонент и след консултация с ВАР Масимилиано Ирати посочи бялата точка.

След дългото преразглеждане Чиро Имобиле запази самообладание и реализира за 0:1 в полза на „орлите“.

Домакините можеха да върнат гола в самия край на първата част, но нов пропуск направи Нзола. В ответната атака Лацио можеше да удвои, но и Луис Алберто се отчете с пропиляна възможност.

С началото на втората част дойде и първото положение за „бяло-сините“ – Имобиле го пропусна.

Само две минути по-късно обаче прошка нямаше – Фелипе Андерсон удвои, след като с мощен удар наниза топката в мрежата за 0:2.

До края на двубоя римският тим владееше инициативата. Шест минути преди края уелсецът си изкара втори жълт картон, около който останаха доста съмнения.

В самия край на мача Маркос Антонио направи 0:3 при една контраатака, в чийто край преодоля Бартоломей Драговски и пусна топката в опразнената му врата.

С успеха Лацио събра 61 точки и е на второто място. Първият Наполи е със 74, докато третият Рома е с 53. Специя е 17-и с 26 – само четири пункта над чертата.