Лацио отново е кралят на Рим

0
лацио
Снимка: БТА

Отборът на Лацио спечели и второто дерби на Рим за сезона. Възпитаниците на Маурицио Сари победиха Рома с минималния, но напълно достатъчен резултат 1:0 в мач от 27-ми кръг на италианската Серия „А“.

Голове през първата част нямаше, а „римските вълци“ остааха с човек по-малко още в 32′, когато Роджер Ибанес получи втори жълт картон. Единственото попадение в мача отбеляза Матиа Дзакани в 65′ след асистенция на Фелипе Андерсон. Три минути по-късно възптаниците на Жозе Моуриньо вкараха гол, но той бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

„Орлите“ заемат второ място във временното подреждане с 52 точки, с две пред Интер, но и с мач повече. Рома остава на 5-а позиция с 47 точки.