Лайпциг и Мьонхенгладбах взеха своето в Германия

0
РБ Лайпциг - Айнтрахт Франкфурт
БТА / BTA

РБ Лайпциг победи Хайденхайм с 2:1 в един от трите мача от съботната програма на Бундеслигата. „Биковете“ имаха нужда от задължителни три точки, за да продължат битката си за Зона Шампионска лига и се справиха със задачата си.

Люис Опенда откри след 29 минути игра. Белгиецът изведе Лайпциг напред в резултата, след като близо половин час игра домакините натискаха здраво съперника си. Малко преди почивката преднината им закономерно беше покачена от Юсуф Поулсен. В 47-ата минута гостите успяха да намалят своя пасив чрез Гимбер, но те нямаха сили за нещо повече.

В друг интригуващ мач Борусия Мьонхенгладбах спечели домакинството си на Хофенхайм с 2:1. Плеа и Нгуму бяха точни за успеха, докато Вут Ведхорст вкара за Хофе. В другата трета среща Бохум спечели с 3:1 домакинството си на Волфсбург.