Краят на една ера: ЦСКА нанесе първа загуба на Марица от 2015

0
ЦСКА волей жени
Facebook

Шампионът Марица загуби първи мач във волейболния ни шампионат от ноември 2015 година.

Пловдивчанки отстъпиха като гост на ЦСКА с 2:3 (24:26, 26:24, 25:21, 22:25, 13:15) в зала „Васил Симов“ в София. Мачът от 8-ия кръг на женската „Демакс“ лига беше истинско зрелище.

Гостите поведоха с 8:6 в първия гейм, а ЦСКА обърна и дръпна с три точки при 18:15. Шампионките изравниха за 21:21, но все пак загубиха първия си гейм от началото на сезона в България с 24:26. Във втората част пловдивчанки също поведоха с 8:6, а геймът беше доста драматичен. Домакините поведоха със 17:15, но момичетата на Борислав Крачанов изравниха при 17:17. Стигна се до 22:20 за Марица и ново изравняване. Маричанки успяха да измъкнат гейма с 26:24.

Маричанки стартираха с 4:1 в третата част, но ЦСКА обърна и поведе със 7:5. Стигна се до 16:16, след което шампионките поведоха с 22:20 и спечелиха гейма с 25:21. В четвъртия гейм Марица поведе с 8:4, след което се стигна до равенство при 17:17. ЦСКА успя да поведе с две точки при 20:18, след което мачът влезе в тайбрек, след като „червените“ спечелиха частта с 25:22. В тайбрека маричанки започнаха с 5:1, но се стигна до равенство при 11:11. ЦСКА поведе с 13:11, а Марица успя да изравни за 13:13. ЦСКА успя да измъкне мача след 15:13 и да нанесе първа загуба на Марица от 2015-а година в българския волейболен елит.

За ЦСКА най-резултатна стана Йоана Атанасова с 19 точки. Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 23 точки, а 18 добави Добрина Христоскова.