Краев отново вкара, Уелингтън отново допусна обрат

0
Божидар Краев
Кадър: Yot tube

Българинът Божидар Краев вкара единственото попадение за Уелингтън Финикс при загубата с 1:2 от Макартър в мач от 16-ия кръг на първенството на Австралия. Това е втори пореден обрат, който тимът на родния играч допуска след загубата с 1:3 от Мелбърн Виктори преди седмица.

Краев даде аванс на своите с попадение още в 4-ата минута. 28 след това домакините изравниха чрез Улисес Давила.

Уелингтън можеше да поведе пак в 41-ата минута, но Оскар Завада не успя да отбележи от дузпа. Лошият късмет за тима на Краев продължи само 180 секунди по-късно – Ян Сасе също не вкара от наказателен удар.

В началото на второто полувреме Макартър ФК осъществи обрат, а в 57-ата домакините също изпуснаха дузпа.

В добавеното време на срещата трети гол на Макартър не бе зачетен след намесата от ВАР.

С поражението тимът на Уелингтън Финикс остана с 21 точки на 6-ото място, а Краев вече има 6 попадения в 15 мача.