Киеза класира Ювентус на четвъртфинал за Купата, Антов с жълт картон

0
Ювентус, Федерико Киеза
БТА

Ювентус стигна четвъртфиналите за Купата на Италия след нелека победа над Монца с 2:1. Федерико Киеза отбеляза победното попадение за „Старата дама“, а българският защитник Валентин Антов си изкара жълт картон в един от малкото си мачове за новака в Серия А.

Първата възможност в мача бе за торинци, когато Айлинг-Джуниър проби отляво и центрира за Николо Фаджоли, който стреля от въздуха, но на сантиметри до гредата.

Три минути по-късно резултатът бе открит – Уестън Маккени центрира за непокрития Мойс Кийн, за когото бе лесно да отбележи отблизо за 1:0.

В 25-ата минута обаче Монца възстанови равенството с първата си възможност в мача. При едно центриране от корнер юношата на Милан – Матия Валоти, бе изпуснат от защитата и с глава направи 1:1.

Четири минути след почивката Кийн излезе очи в очи с вратаря на съперника, но Алесио Краньо излезе и блокира удара му. Юве отбеляза втори гол чрез Мойс Кийн в 76-ата минута, но той не бе зачетен заради засада.

Две минути по-късно „бианконерите“ все пак излязоха напред в резултата. Федерико Киеза елиминира Антов по лявото крило, след това финтира още един бранител на „бианкоросите“ и с брилянтен диагонален удар заби топката в далечния ъгъл.