Капитанът спаси Черно море от грешна стъпка с Пирин

0
Черно море - Пирин Благоевград
Снимка: БТА / BTA

Черно море се спаси от грешна стъпка срещу Пирин у дома. „Моряците“ победиха с 2:1 „орлетата“ и се върнаха на победния път, след като преди броени дни допуснаха първата си загуба за сезона – 0:1 от Левски на „Герена“.

С победата тимът на Илиан Илиев излезе на първо място в класирането с 32 точки, изпреварвайки Локомотив Пловдив. „Смърфовете“, имащи 30 точки, гостуват на ЦСКА 1948 по-късно днес и могат да си върнат върха.

От своя страна Пирин остава 13-и. Благоевградчани имат 11 пункта.

Първият добър шанс бе пред Атанас Илиев, но Максим Ковальов се прояви блестящо. След това удари на Мазир Сула и Едгар Пашеко също не сполучика.

Резултатът бе откри в 9-ата минута, когато Юго Комано се освободи от Даниел Димов и матира Иван Дюлгеров за 0:1.

Варненци опитаха да отговорят веднага чрез удар на Алекс Фернандес.

Все пак гол за варненци падна бързо – в 17-ата минута Сула центрира, а Семенив поднесе топката на втора греда за Пабло Гарсия, който изравни – 1:1.

Към края на полувремето Борис Тютюков опита удар, който рикошира в Живко Атанасов и мина опасно покрай вратата.

Развръзката дойде чак в края на второто полувреме и по-точно в 83-ата минута. Тогава Даниел Димов бе точен, след като засече центриране от свободен удар на Мазир Сула.

Черно море - Пирин БлагоевградЧерно море - Пирин БлагоевградЧерно море - Пирин БлагоевградЧерно море - Пирин БлагоевградЧерно море - Пирин БлагоевградЧерно море - Пирин БлагоевградЧерно море - Пирин Благоевград