Вълшебен Бруно Фернандеш върна Манчестър Юнайтед на пътя на победите (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Бърнли - Манчестър Юнайтед
Снимка: БТА / BTA

Манчестър Юнайтед спря серията си от три поредни загуби, след като надделя с минималното 1:0 като гост на Бърнли в среща от шестия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение отбеляза капитанът Бруно Фернандеш в 45-ата минута.

Първата интересна ситуация дойде в шестата минута, когато Ханибал Мейбри отне в средата на терена, а впоследствие Маркъс Рашфорд изведе Расмус Хойлунд очи в очи с Джеймс Трафорд, но стражът спаси. Гостите отговориха още в ответната атака с отличен пробив на Конър Робъртс, завършил с центриране в пеналта, а там Зеки Амдуни с глава стреля, но Андре Онана отрази.

Домакините бяха на косъм от откриването на резултата в 16-ата минута, когато отново отбраната на „червените дяволи“ действа неориентирано и добро извеждащо подаване изведе отново Амдуни в пеналта, който стреля, но топката срещна левия стълб на Онана.

Гостите успяха да стигнат до попадение в 25-ата минута, когато Джони Еванс успя да отбележи с глава след корнер. Голът обаче не беше зачетен след проверка със системата ВАР заради активна позиция на Расмус Хойлунд, макар че норвежецът не играе с топката.

В последната минута от редовното време на първата част обаче Ман Юнайтед все пак поведе в резултата. Тогава Джони Еванс намери с перфектен дълъг пас капитана Бруно Фернандеш отдясно в наказателното поле, а португалецът със страхотно изпълнение от воле простреля Джеймс Трафорд в далечния ъгъл за 0:1.

Домакините започнаха много агресивно второто полувреме, но въпреки че владееха повече топката, не успяваха да застрашат сериозно вратата на Андре Онана. Бърнли обаче бе близо до изравняване и в 82-ата минута. Тогава Онана увисна при центриране от ъглов удар, но Сандер Берге не намери опразнената врата.

Така в крайна сметка Манчестър Юнайтед удържа успеха и събра девет точки на осмата позиция, докато Бърнли остава без победа и е на последната позиция с едва един пункт. В следващият си си мач „червените дяволи“ ще срещнат Кристъл Палас в мач за Купата на Лигата, а „виненочервените“ гостуват на Салфорд в същия турнир.