Ювентус излъга Наполи в дербито и оглави Серия А (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Ювентус - Наполи
Снимка: БТА / BTA

Ювентус записа много важен успех в домакинството си на шампиона Наполи и го победи с минималното 1:0 в дербито от 15-ия кръг на италианската Серия А. Единственото и победно попадение реализира Федерико Гати 51-ата минута, който донесе успеха на „баконерите“ и в предишния кръг срещу Монца.

Срещата стартира по-добре за гостите, които имаха няколко хубави ситуации, като в 12-ата минута Джовани Ди Лоренцо успя да отиграе опасно центриране и насочи топката опасно към вратата на Войчех Шчесни, който се отчете с прекрасна намеса. Десетина минути по-късно дойде най-добрият шанс за домакините, когато Федерико Киеза проби чудесно отляво и пусна добър в наказателното поле към Душан Влахович, който обаче се засуети и ударът му бе блокиран от Натан.

В 28-ата минута шамипоните изпуснаха да поведат в резултата. Виктор Осимен задържа добре топката между няколко защитници на Ювентус и пусна извеждащ пас към Хвича Кварацхелия, който бе абсолютно сам срещу Шчесни, но направи сериозен пропуск, стреляйки над вратата. Десетина минути по-късно последва нов златен шанс за гостите. След центриране от пряк свободен удар Бремер изчисти лошо в тялото на Федерико Гати, а топката попадна в Ди Лоренцо, който обаче отново бе спрян от чудесна намеса на Шчесни.

Шест минути след почивката обаче Юве нанесе своя удар. Андреа Камбиазо центрира остро отдясно, а Федерико Гати надскочи Амир Рахмани и с глава откри резултата – 1:0 за „бианконерите“.

В 71-ата минута гостите помислиха, че са изравнили, след като вратарят Шчесни направи груба грешка и подари топката на играч на Наполи, който веднага подаде на Осимен, а нигериецът отбеляза, но бе отсъдена засада и гол нямаше.

До края партенопеите натиснаха в търсене на попадение, но Жуан Жезус, Ди Лоренцо и Джакомо Распадори не успяха да преодолеят полския страж на „старата госпожа“.

По този начин Ювентус продължи добрата си серия и вече има осем победи и само два равни мача в последните си десет мача, като поне временно тимът на Масимилано Алегри се изкачи на върха в класирането с 36 точки, с една повече от Интер, който обаче е с мач по-малко. Наполи пък остават пети с 24 пункта, но могат да бъдат изпаднат от Топ 6 още този кръг.