Inbet Inbet Inbet Inbet

Италия пребори Украйна за първа победа на Спалети и ценни три точки (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Италия - Украйна
Снимка: БТА / BTA

Италия постигна изключително ценен успех в домакинството си на Украйна с резултат 2:1 в среща от квалификациите за UEFA EURO 2024. И трите попадения паднаха още през първата част, когато Давиде Фратези откри в 12-ата, а след това и удвои в 29-ата минута, преди Андрий Ярмоленко да намали пасива на гостите, но нов гол до края не падна.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на земетресението в Мароко и наводненията в Либия. По време на националните химни пък всеки един от футболистите на гостите беше загърнат с флага на Украйна под аплодисментите на италианската публика.

Италианците откриха резултата в 12-ата минута, когато Георгий Судаков се подхлъзна в своята половина, което позволи на Матиа Дзакани да вземе топката и да я подаде на Давиде Фратези, който веднага я прати в противниковата мрежа с шут по земя – 1:0.

„Скуадра адзура“ удвои преднината си в 29-ата минута. Тогава Николо Дзаниоло опита удар, който рикошира първо във Фратези, а след това и в Джакомо Распадори. В крайна сметка халфът успя да нанесе удар за втория си гол в срещата. Първоначално беше маркирана засада, но впоследствие ВАР зачете попадението за 2:0.

Четири минути преди края на първата част Артьом Довбик стреля, но Джанлуиджи Донарума изби удара му. Федерико Димарко обаче сгреши с изчистването и подари топката на Андрий Ярмоленко, който беше точен с добавката си, намалявайки изоставането на своя тим до 2:1.

През втората част и двата отбора продължиха да атакуват, като двамата вратари – Донарума и Георгий Бусчан се отчетоха с добри намеси. В 68-ата минута при продължителна атака на италианците Мануел Локатели разтресе напречната греда със своя изстрел, а след това Николо Барела беше неточен със своя удар.

По този начин Италия за първи път спечели под ръководството на новия си селекционер Лучано Спалети, и то срещу опонент, който засега им се явява пряк конкурент за второто място в група С. И двата отбора са с по 7 точки, съответно на втората и третата позиция, като ги разделя единствено головата разлика. Със същия актив обаче е и тимът на Северна Македония на четвърто място. Лидер е Англия с 13 пункта.

Италия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - УкрайнаИталия - Украйна