Интер смачка пореден съперник, Милан се строполи в Бергамо

0
Интер
Снимка: БТА

Фаворитът за титлата в Италия – Интер, спечели безпроблемно мача си от 15-ия кръг на Серия срещу Удинезе с 4:0 „Нерадзурите“ решиха всичко още през първата част, в която реализираха три гола.

Към края на първата част Лаутаро Мартинес бе задържан в наказателното поле на „фриуланите“, след което се отсъди наказателен удар. Зад топката застана Хакан Чалханоглу – турчинът логично не сбърка за 1:0.

Само пет минути трябваха за второто попадение – негов автор стана един от козовете през сезона Федерико Димарко. Левият бек вкара с хубав шут в далечния ъгъл.

Току преди почивката Маркъс Тюрам от много лесна позиция завърши за 3:0 многоходова комбинация на „Змията“. Шест минути преди края и капитанът на „нерадзурите“ Лаутаро Мартинес намери място на голмайсторското табло.

Градският съперник Милан пък загуби мача си в това завъртане на шампионата с 2:3 от Аталанта. Бергамаските на два пъти повеждаха на шампиона от 2022 година чрез Адемола Луукман. „Росонерите“ обаче на два пъти се връщаха с голове на централните си нападатели Оливие Жиру и Лука Йович.

Продължението донесе много емоции на „Гевис“. Първо Давиде Калабрия остави миланския гранд с 10 души на терена, а след това дойде и щастливата развръзка. Луис Муриел вкара извънземен гол с пета, матирайки Майк Менян за крайното 3:2.

Така Интер събра 38 точки и вече е начело на Серия А с две точки пред Ювентус. Милан остава трети с 29 пункта, докато Аталанта е шести с 24.