Интер не се затрудни с Лече и отново дръпна пред Ювентус на върха (ВИДЕО)

0
Интер - Лече
Снимка: БТА / BTA

Интер постигна комфортна победа с 2:0 в домакинството си на Лече в среща от 17-ия кръг на италианската Серия А.

Ян Бисек откри резултата с дебютния си гол за Интер в 43-ата минута, когато германският бранител се разписа след асистенция на Хакан Чалханоолу.

Дванадесет минути преди края на редовното време Николо Барела сложи точка на спора, когато се отбеляза след чудесна асистенция на Марко Арнаутович. Барела бе изведен ефектно от австриеца с пета зад гърба на защитата и за него остана само да прати топката в мрежата за крайното 2:0.

Лече доигра срещата с човек по-малко, след като директен червен картон получи замбиеца Ламек Банда в 84-ата минута.

С успеха си „нерадзурите“ запазиха разликата на върха от четири точки с втория Ювентус, който по-рано днес се наложи над Фрозиноне с 2:1. Тимът на Симоне Индзаги има 44 точки, докато този на Масимилиано Алегри е с 40. Лече остава 12-и с 20 точки.