Хебър и Ботев Враца взеха по точка след дебютни голове

0
Хебър - Ботев Враца
LAP.bg

Хебър и Ботев Враца завършиха при резултат 1:1 в двубой от 11-ия междинен кръг на родното първенство. Двата тима бяха много равностойни на терена на „Георги Бенковски“ в Пазарджик и заслужено прибират по една точка в своите активи.

„Гробарите“ прекъснаха серията си от четири поредни загуби, докато врачани не успяха да направят втора поредна победа и загубиха първи точки при новия си наставник Христо Янев, който преди седмица дебютира с успех.

Първата част на стадиона в Пазарджик премина доста спокойно, като в самия край домакините откриха с дебютното попадение на Олексий Збун за тима. Украинецът получи от Ангел Бастунов и на стрелкова позиция не сбърка за 1:0.

Втората част премина в голяма част под диктовката на Ботев Враца. Наставникът Янев направи няколко смени в самото начало на полувремето и това даде резултат. Бабукар Траоре вкара първия си гол за тима от Северозапада след асистенция на Мартин Смоленски – 1:1.

Минути преди попадението синът на Любослав Пенев – Николас, напусна терена на носилка, а на мястото му влезе Стилиян Тисовски.

Десетина минути преди края врачани имаха шанс да обърнат развоя на срещата, ала удар на Стефан Велев профуча малко над напречната греда. Халфът не успя да се възползва от пас на Браян Переа.

Пазарджиклии отговориха с опасна голова ситуация минути по-късно, при която Федерико Бариос показа рефлекса си, избивайки в корнер.