Григор загуби от австралиец на старта в Калифорния

Григор Димитров напуса рано-рано първия за годината Мастър турнир от сериите ATP 1000 „Индиън Уелс“, който се провежда в Калифорния, САЩ. 31-годишния хасковлия загуби в първия си мач на сингъл от австралиеца Джейсън Къблър с 6:2, 6:7(5), 0:3. Най-добрият български тенисист се отказа след 1 час и 51 минути игра заради контузия.
Димитров показа отлична игра в първия сет, но след това Къблър, който е 75-и в света, взе инициативата, като във втория сет се стигна до тайбрек, където Димитров загуби два от сервисите си.В третия сет Къблър стигна до бърз пробив във втория гейм, а след това и поведе с 3:0. За съжаление, с това дойде и краят на мача, тъй като Гришо се контузи и напусна корта преждевременно.
В следващия кръг Къблър ще се изправи срещу американеца Франсис Тиафо.





























Няма коментари.