Голово шоу на Лил и Лион

0
олимпик лион александър лаказет

Отборите на Лил и Олимпик Лион откриха 27-ия кръг на френската Лига 1 по изключителен начин. Срещата на „Стад Пиер Мороа“ не излъчи победител и завърши 3:3, въпреки че домакините водеха с двагола 7 минути преди края на редовното време.

Първата част не предложи попадения, а второто полувреме представи футбол от най-висока европейска класа. „Мастифите“ поведоха с 2:0 след две попадения на канадеца Джонатан Давид в 46′ и 61′, като вторият гол бе след точно изпълнена дузпа. Само три минути по-късно „хлапетата“ върнаха едно попадение чрез Брадли Баркола. В 79′ главният съдия Беноа Бастиен отсъди втори 11-метров наказателен удар за домакините, а Джонатан Давид не сгреши и реализира своя хеттрик.

Всякаква интрига изглежда приключила, но тогава дойде ред на Александър Лаказет, който влезе в игра в 72′. Бившият нападател на Арсенал се разписа на два пъти в 83′ и 89′. В заключителните минути срещата се изнерви и съдията показа жълти картони заради симулации и неспортмеснко поведение.

Лил заема 6-о място във временното класиране с 46 точки, докато Олимпик Лион е на осма позиция с 6 пункта по-малко.