Гол от дузпа реши срещата между Септември и Арда

0
Умар Сако, Димитър Костадинов, Септември - Арда
БТА

Арда Кърджали победи с минималното 1:0 столичния Септември. Единственото попадение за „сините“ отбеляза дебютиралият днес за тима Преслав Боруков. Таранът реализира дузпа в края на първата част, след като по-рано през нея Асен Георгиев изпусна наказателен удар за софийския отбор.

Първият хубав шанс бе на сметката на състава от Родопите. От свободен удар РадиЦонев стреля в шестата минута, но Димитър Шейтанов отрази.

Шест минути по-късно дойде дузпата за септемврийци за ръка на Умар Сако. Асен Георгиев обаче не успя да преодолее стража Анатоли Господинов.

При нова атака за гостите от Кърджали в 29-ата минута именно провинилият се по-рано Сако удари гледа с глава. Малко по-късно отново той уцели и десния стълб.

Арда поведе в резултата минута преди края на полувремето, когато Преслав Боруков бе точен за 1:0 от дузпа. Бялата точка бе показана за нарушение на Мартин Николов срещу Светослав Ковачев. За Боруков попадението е общо пето за сезона.

Валентин Йосков не успя да оползотвори хубаво центриране на Симеон Александров в средата на втората част.

В края на срещата двата тима си размениха по един хубав шанс, но резултатът се запази – 0:1 за Арда.

В следващия кръг кърджалийци приемат Локомотив Пловдив, а Септември гостува на Локомотив София.