Германия надигна глава след ерата Флик и повали Франция (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Германия - Франция
Снимка: БТА / BTA

Германия записа първа победа след три поредни загуби и общо пет поредни мача без успех, след като надделя с 2:1 над Франция в контролна среща, която се игра на „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд.

Това бе и първа среща за Маншафта след уволнението на Ханзи Флик, а за този сблъсък начело застана легендата Руи Фьолер, който вдъхна нов живот в буксуващите световни шампиони от 2014-а година. „Петлите“ пък излязоха с променен състав, а капитанът Килиан Мбапе остана на пейката през всичките 90 минути.

Германците стартираха ударно и още в четвъртата минута поведоха в резултата. Бенямин Херникс получи пред наказателното поле и комбинира със Серж Гнабри вляво, който му върна топката в наказателното поле. Бранителят на РБ Лайпциг стигна до аутлинията и върна кълбото към границата на вратарското поле, където Томас Мюлер бе оставен съвсем сам, който овладя на гърди и моментално нанесе изстрел с левия крак, който не остави шансове на Майк Менян за 1:0.

След това французите натиснаха до края на полувремето, но два удара с глава на Орелиен Чуамени не поразиха целта.

През втората част „петлите“ продължиха да владеят топката, но домакините бяха тези, които удвоиха преднината си в 87-ата минута. Домакините организираха бърза контраатака, при която Кай Хавертц получи в половината на Франция и моментално даде прекрасен извеждащ пас за Лерой Сане, който се отскубна от защитата на „петлите“, влезе в наказателното поле отдясно и с чудесен удар с левия крак намери далечния ъгъл – 2:0.

Само минута по-късно обаче Франция получи дузпа. Гризман взе топката пред наказателното поле и раздаде наляво за Едуардо Камавинга в наказателното поле, който финтира Сане, а голмайсторът за германците го препъна и Антъни Тейлър посочи бялата точка. Зад топката застана Гризман, който стреля точно за 2:1.

До края обаче нов гол не падна и германците се върнаха на победния път. В следващия си мач, който е нова контрола срещу САЩ през октомври, се очаква Германия се очаква да има нов селекционер, като силно се спекулира, че това ще бъде Юлиан Нагелсман. За Франция пък предстои гостуване на Нидерландия в поредна евроквалификация следващия месец.