Гаф за шампиона: Ница удуши ПСЖ на „Парк де Пренс“

0
Килиан Мбапе, ПСЖ - Ница
Снимка: БТА

Френският шампион Пари Сен Жермен допусна първа загуба през сезона в Лига 1. Ница триумфира на „Парк де Пренс“ с 3:2 над „принцовете“.

Противно на натиска на домакините, „орлетата“ поведоха в 20-ата минута. Тогава Мбапе сбърка пред наказателното си поле, което позволи на Тодибо да намери Мофи. След блокиране на удар на Тодибо топката се озова у Мофи, който направи 0:1.

ПСЖ успя да изравни девет минути по-късно. Тогава Хакими намери с хубаво подаване от фланга Мбапе, а голямата звезда на парижани намери мрежата на Булка със силен удар.

В 38-ата минута удар на Гонсало Рамош срещна гредата. Втората част обаче започна зле за ПСЖ. Лаборд забоде още един гол във вратата на Донарума, след като засече подаване от аутлинията на втора греда.

Ница стигна и до трети гол в 69-ата минута. Тогава Мофи получи подаване от Лаборд, напредна, навлезе навътре и от границата на наказателното поле със страхотен удар вкара за 1:3.

ПСЖ успя да намали едва в 87-ата минута, когато отново Мбапе бе точен, реализирайки със страхотен удар от въздуха, но за повече време нямаше.