Фулъм вкара 5 и остави Лестър до червената зона

0
фулъм лестър

Отборът на Фулъм прекъсна серията си от три поредни загуби в Премиърлийг и победи гостуващия тим на Лестър с 5:3 в мач от 35-и кръг на английската Висша лига. Головата фиеста на „Крейвън Котидж“ в Лондон започна още в 10′, когато Вилиан откри резултата. Осем минути по-късно Карлос Винисиус удвои, а положението за „лисиците“ стана плачевно в края на първата част, когато Том Кеирни също се разписа.

Шотландецът Кеирни вкара втория си гол малко след почивката, а в 59′ Харви Барнс върна едно попадение за Лестър. В 66′ Джейми Варди изпусна дузпа, а 4 минути по-късни Вилиан вкара втория си гол. Последните две попадения за Лестър паднаха в 81′, когато Джеймс Мадисън бе точен след 11-метров наказателен удар и в 89′ след втория гол на Харви Барнс, който оформи и крайния резултат.

Играчите на Марко Силва остават на 10-о място с актив от 48 точки, докато възпитаниците на Дийн Смит са на 16-а позиция с 30 точки и без победа в последните си три шампионатни срещи.