Фамозен обрат за Арсенал, провал за Тотнъм и спасение за Челси

0
Арсенал
Twitter.com

Английският гранд Арсенал направи феноменален обрат, за да спечели домакинството си на Борнемут в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. „Топчиите“ изоставаха с 0:2 след час игра на „Емиратс“, но демонстрираха шампионски манталитет, за да спечелят мача.

Филип Билинг откри за „черешките“ още в първата минута, а през втората част Маркос Сенеси удвои аванса на гостите. Арсенал успя да реагира с попадение на Томас Партей в 62-ата минута, а осем по-късно Бен Уайт изравни. Победният гол за Арсенал дойде в 98-ата минута – вкара го Рийс Нелсън.

Докато Арсенал твореше фамозния си обрат, кръвният враг Тотнъм допусна кошмарна загуба като гост на Уулвърхямптън с 0:1. Единственото попадение в срещата отбеляза Адама Траоре в края, а „шпорите“ загубиха ценни точки в битката за топ 4.

Челси пък най-после се върна към победите, прекъсвайки серия от пет мача без успех в първенството. Успехът на „сините“ дойде срещу Лийдс с минималното 1:0 на „Стамфорд Бридж“, а попадението бе дело на Уесли Фофана.

В подреждането Арсенал е лидер с 63 точки – с пет пред втория Манчестър Сити. Тотнъм е четвърти с 45 пункта – с четири пред петия Нюкасъл и с шест пред шестия Ливърпул, който е с два изиграни мача по-малко. Челси е десети с 34 точки.