Нова победа на Евертън продължи затъването на Челси, Фулъм разби Уест Хем

0
Евертън - Челси
Евертън (Снимка: БТА)

Евертън продължи с отличното си представяне и записа трета поредна победа във Висшата лига, след като надделя с 2:0 над Челси в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига. Успехът дойде след почивката с голове на обичайния герой Абдулай Дукуре в 54-ата минута и резервата Люис Добин в добавеното време.

През първата част нямаше много интересни ситуации, но нещата се промениха през второто полувреме.

Девет минути след почивката „карамелите“ организираха великолепна контраатака, при която Дуайт Макнийл изведе Доминик Калвърт-Люин сам срещу вратаря Роберт Санчес, който излезе и блокира нападателя, но топката отиде в Дукуре, който я насочи прецизно към мрежата за 1:0.

Във втората минута от добавеното време на срещата след центриране от корнер от страна на Джеймс Гарнър, Джордже резервния вратар Джордже Петрович, който се появи на мястото на контузилия се Санчес, не успя да боксира топката по най-добрия начин, а Люис Добин засече от границата на наказателното поле, за да вкара втори гол за своя тим и да сложи окончателно точката на спора.

„Карамелите“ остават 17-о място с 13 точки заради отнетите 10 точки, но вече има четири аванс през първия под чертата Лутън Таун. Челси е на 12-ата позиция с 19 пункта, като колебливото представяне на тима на Маурисио Почетино продължава. В следващия кръг Евертън гостува на новака Бърнли, докато лондончани, които записаха втора поредна загуба, приемат друг новак в лицето на Шефилд Юнайтед.

В друга среща по същото време Фулъм спечели убедително срещу Уест Хем с 5:0. Домакините си осигуриха успеха в лондонското дерби още през първата част след попадения на Раул Хименес, Вилиан и Тосин Адарабиойо. След почивката Хари Уилсън и Карлос Винисиус също се разписа за Фулъм, който се изкачи с четири места в класирането и вече е на десетата позиция с 21 точки. Уест Хем остава девети с 24 пункта.