Англия си поигра с Украйна за втора победа в евроквалификациите

0
англия украйна хари кейн

Националният отбор на Англия постигна лесна и очаквана победа в първата си домакинска квалификация за европейското първенство в Германия догодина. Избранниците на Гарет Саутгйет победиха Украйна с 2:0 на „Уембли“ и вече имат две победи в Група „С“.

„Трите лъва“ контролираха абсолютно всеки един аспект от играта и не оставиха никакви шансове на гостите. И двете попадения за англичаните паднаха още през първото полувреме. Резултатът откри реализатор номер 1 в историята на Англия Хари Кейн в 37′ след асистенция на Букайо Сака. Само три минути по-късно крилото на Арсенал също се разписа след голово подаване на Джордан Хендеръсн, оформяйки крайни резултат.

Англичаните са първи във временното класиране с 6 точки, докато Украйна е на полседно място слсед един изигран мач на селекцията на Руслан Ротан.