Браво! Емил Нейков спечели бронз от Световното по гребане в Пловдив (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Емил Нейков
БТА / BTA

Българинът Емил Нейков се поздрави със сериозен успех, след като завоюва бронз на скиф от Световното първенство по гребане за мъже и жени до 23 години, което се проведе на Гребния канал в Пловдив. Синът на родната шампионка от Олимпийските игри в Пекин през 2008-а година – Румяна Нейкова, успя в заключителните 500 метра да навакса изоставането си и по този начин се пребори за третата позиция в крайното класиране.

Нейков записа време от 06:55.60, като остана само на девет стотни от втория Андрю Шийхън, финиширал за 06:55.51. Полякът Пьотр Пломински, който поведе от самото начало и въпреки по-бавния си край на състезанието остана недостижим за останалите с време от 06:54.79, за да триумфира със златото.

Зад Нейков се нареди португалецът Андре Пинто, пети остана германецът Пол Бергхоф, а последното шесто място зае швейцарецът Боян Рюфурт.

По този начин Емил Нейков взе трети медал от Световно първенство за младежи до 23 години след златното отличие от шампионата на планетата в Рачице, Чехия през 2021-а година и бронзовия медал от първенството във Варезе, Италия през миналата година.