Горд Левски остана на крачка от голямата цел, Айнтрахт отказа „сините“ с късни голове (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Айнтрахт Франкфурт - Левски
Снимка: LAP.bg

Българският гранд Левски даде сериозен отпор на германския Айнтрахт Франкфурт, но отпадна на крачка от групите на турнира Лига на конференциите, след като допусна загуба с 0:2 на „Дойче Банк Парк“. Попаденията паднаха в последната четвърт на двубоя и бяха дело на резервата Джесик Нганкам в 79-ата и Елис Шкири в 86-ата минута. Това бяха и единствените два точни удара за носителя на трофея от Лига Европа преди две години в мача.

По този начин „сините“, които бяха подкрепяни от близо 3 хиляди свои фенове, отпадат с общ резултат от 1:3, но трябва да останат горди от своето представяне, след като това бе първа загуба в последните шест мача за тима в евротурнирите. Столичани отстраниха по пътя си северномакедонския Шкупи и израелския Апоел Беер Шева през този сезон. Така, 26-кратните шампиони ще насочат усилията си към вътрешното първенство и Купата на България.

Айнтрахт Франкфурт - ЛевскиАйнтрахт Франкфурт - Левски

Левски стартира добре срещата и още във втората минута Уелтън отне топката от защитник на домакините и проби отляво, след което стреля от малък ъгъл, но изстрелът му бе блокиран.

Постепенно Айнтрахт пренесе играта в половината на своя противник, но така и не успяваше да стигне до опасно положение пред вратата на Пламен Андреев.

В 25-ата минута дойде и първата по-стойностна ситуация за „орлите“, когато Омар Мармуш бе изведен сам срещу страна на „сините“ и с хубав удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата му, но попадението не бе признато заради засада на нападателя. Минута след това отново Мармуш бе изведен сам срещу Андреев, но този път българският вратар застана добре и отрази удара, но така или иначе египтянинът отново бе в нередовна позиция.

Четири минути след старта на втората част Жереми Петрис сгреши в наказателното поле и предостави топката на домакините, а Марио Гьотце стреля от близка дистанция, но Андреев беше на висота и отрази. Мармуш отправи удар от добавката, но бе блокиран от бранител в жълто.

Айнтрахт засили натиска си и в 54-ата минута Жуниор Дина Ебимбе бе изведен сам срещу Андреев, но стреля неточно в аут. В 62-ата минута Гьотце нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но над вратата на Левски.

Натискът на домакините даде резултат в 79-ата минута, когато Ебимбе пусна пас към Гьотце в наказателното поле, който с едно докосване върна за резервата Джесик Нганкам, който прати топката в близкия ъгъл на Пламен Андреев – 1:0.

В 85-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Айнтрахт след корнер, а Асими Фадига стреля от воле, но бе блокиран.

В ответната атака Айнтрахт реши всичко в срещата с втори гол. Нганкам комбинира с Ебимбе, който след това му върна топката, а нападателят продължи към Елис Шкири, който останал сам срещу Андреев и не сбърка, оформяйки крайното 2:0.

В добавеното време на срещата Левски опита да отбележи почетно попадение и Андриан Краев нанесе силен удар от дистанция, който Кевин Трап обаче улови без проблеми, а малко след това бе свирен и последният съдийски сигнал.