Ювентус удари Лацио и излезе първи в Италия (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Ювентус - Лацио
Снимка: БТА / BTA

Ювентус е новият лидер в италианската Серия А, след като постигна комфортна победа в домакинството си на Лацио с 3:1 в мач от четвъртия кръг на първенството.

„Старата госпожа“ стартира ударно и поведе още в десетата минута, когато Душан Влахович се възползва от подаване на Мануел Локатели. Федерико Киеза покачи на 2:0 в 26-ата минута след подаване на Адриен Рабио, като по този начин приключи и първото полувреме.

Луис Алберто даде надежда на „орлите“ с гол в 64-та минута, но само три по-късно Влахович сложи точка на спора с второто си попадение след асистенция на Уестън МаКкени.

По този начин „биаконерите“ се изкачиха на първото място в подреждането с 10 пункта, с един повече от градските съперници Интер и Милан, които по-късно се изправят един срещу друг. Лацио от своя страна продължава с лошите изяви, записвайки трета загуба в четири мача.

В следващия кръг играчите на Маурицио Сари играят с Монца, като преди това са и домакини на Атлетико Мадрид в Шампионската лига. За възпитаниците на Масилимилиано Алегри предстои гостуване на Сасуоло в Серия А.