Два гола на Салах не стигнаха на Ливърпул срещу Брайтън

0
Мохамед Салах, Брайтън - Ливърпул

Ливърпул записа втори пореден мач без победа. Мърсисайдци направиха 2:2 срещу Брайтън. „Чайките“ поведоха в 20-ата минута, когато Адингра пресече подаване на Ван Дайк и стреля по земя в опразнената от Алисон врата.

Натискът на Брайтън продължи и последваха още няколко опасности. Противно на случващото се на терена – Ливърпул изравни чрез звездата си Мохамед Салах.

Малко преди да изтече редовното време на първата част домакините направиха нова грешка в наказателното си поле. Това доведе и до задържане на Собослай в наказателното поле,а Антъни Тейлър отсъди дузпа, която Салах вкара за 2:1.

Още на старта на втората част Адингра остана сам срещу Алисон. Неговият удар обаче бе отразен.

В 55-ата минута Гравенберх се отличи с огромен пропуск за Ливърпул, нацелвайки от чиста позиция напречната греда.

Стигна се до 78-ата минута, когато „червените“ бяха наказани. Дънк изпрати топката в мрежата след центриране на Марч.

В последните минути играчите на Ливърпул натиснаха, но не постигнаха нищо повече и двата тима взеха по една точка.