Дъното сме: Андора победи „лъвчетата“ в решителен мач

0
България до 19 г. Национали юноши
Снимка: БФС

Юношеският национален отбор на България загуби от Андора с 1:2 в ключов за класиране на Евро 2024 мач.

Юношите до 19 години откриха резултата в края на първото полувреме чрез защитника Мартин Георгиев. След почивката обаче се стигна до пълен обрат.

Първо Биел Бора Фонт възстанови паритета в 51-та минута, а малко по-късно Кристиян Балов получи директен червен картон. Това открили андорците и в 65-та минута Алекс Молинс направи обрата пълен. Това е едва втората победа за Андора от 2007 година насам.

Така и двата отбора не успяха да прогресират към следващата фаза, а българските национали завършиха на последно място.