Драма в края: Левски отмъкна трите точки срещу Берое

0
Ивелин Попов, Левски - Берое
LAP.bg

Левски завоюва много труден, но заслужен успех срещу Берое с късен гол. „Сините“ победиха старозагорци с 1:0 с гол на Асен Чандъров в 95-ата минута.

Вековниците имаха своите шансове в срещата със заралии, но няколко пропуска едва не ги лишиха от пълния комплект точки. Роналдо пропусна хубав шанс още в 7-ата минута, а шест по-късно и Андриан Краев не успя да намери вратата на Иван Караджов след удар с глава.

Андриан Краев, Левски - Берое

В 33-ата минута Рикардиньо опита акробатичен удар с гръб към вратата, който бе блокиран, а впоследствие играчите в синьо имаха сериозни претенции за игра с ръка на противников състезател. В крайна сметка до дузпа не се стигна.

Седем-осем минути след началото на втората част Берое имаше страхотна възможност за гол – Кръстев изведе Трибуле, ала нападателят бе блокиран в последния момент от Ван дер Каап.

Минути по-късно бранителят вкара във вратата на „зелените“, ала попадението бе отменено заради засада.

Между 67-ата и 69-ата минута Роналдо и Уелтън имаха шансове за гол, но не успяха да отбележат.

Уелтън, Левски - Берое

Шест преди изтичането на редовното време Серкан Юсеин стреля от воле от близка дистанция, но право в ръцете на Пламен Андреев.

В самия край на двубоя Асен Чандъров с хубав удар в десния ъгъл донесе победата за своя тим.