Драма и голове в Рим: Лацио изстрада победа над Аталанта

0
Матиас Весино, Лацио

Лацио победи с 3:2 Аталанта в двубой от 8-ия кръг на Серия А. „Орлите“ бързо поведоха с 2:0 до почивката, но допуснаха изравняване до 2:2, а след него стигнаха до решителното попадение, донесло успеха.

Още в петата минута „бианкочелестите“ взеха аванс след автогол на Шарл де Кателаре при опит за изчистване на топката.

Шест минути след това Фелипе Андерсон асистира за Тати Кастеянос, който се разписа във вратата на Аталанта за 2:0.

„Нерадзурите“ се върнаха в срещата в 33-ата минута чрез Едерсон, който отбеляза с глава.

В 63-ата минута Тюн Копмайнерс центрира и Сеад Колашинац не остави шансове за стража на столичани Иван Проведел, разписвайки се за 2:2.

Лацио достигна до трудния успех с в 83-ата минута чрез халфа Матиас Весино, отбелязал след пас на автора на втория гол Кастеянос.

В последните минути от редовното време треньорът на римляните Маурицио Сари получи червен картон.

Лацио избегна най-лошото си начало на сезона през последните 29 години и вече има 10 точки на 12-то място в класирането. Аталанта остана на шесто място в Серия А с 13 пункта.