Девет от Локо София удържаха равен със Септември

0
локомотив софия септември

Столичното дерби между отборите на Локомотив и Септември от 20-и кръг на efbet Лига завърши без победител. Двубоят, който се игра на ст. „Локомотив“ в кв. „Надежда“, завърши 1:1, каато за този резултат повече трябва да съжаляват играчите на Светослав Петров, които имаха числено преимущество от двама играчи от 35-ата минута насам.

Срещата започна кошмарно за столичните „желеничари“, които останаха с човек по-малко още в 15-ата минута, когато вратарят на домакините Александър Любенов бе изгонен с директен червен картон. Въпреки това, възпитаниците на Станислав Генчев откриха резултата в 33-ата минута чрез Юлиан Ненов. Само две минути по-късно главният съдия Георги Давидов показа втори директен червен картон на домакините, а изгонен бе халфът Антонио Вутов.

Логичното се случи в продължението на първата част, когато Септември изравни чрез Атанас Кабов. Естествено, през втората част опасностите бяха главно пред вратата на Локомотив, чийто играчи се бранеха и от първата до псоелдната минута на полувремето. Пред гостите имаше няколко добри положения за гол, но те така и не успяха да ги реализират и срещата завърши с подялба на точките.

Локомотив заема 9-о място във временното подреждане с актив от 28 точки, докато Септември е на 12-а позиция с 16 пункта.