Десет от Реал Мадрид не се предадоха и се качиха на върха след драма срещу Алавес

0
Алавес - Реал Мадрид
Снимка: БТА / BTA

Испанският вицешампион Реал Мадрид ще посрещне новата 2024-а година като лидер в Ла Лига, след като успя да спечели по изключително драматичен начин с минималното 1:0 като гост на Алавес в среща от 18-ия кръг на първенството. „Лос бланкос“ изковаха успеха с десет човека, след като в 54-ата минута капитанът Начо Фернандес беше изгонен с директен червен картон, а в герой за тима на Карло Анчелоти се превърна Лукас Васкес, който се разписа във втората минута от добавеното време на мача.

Гостите от Мадрид имаха шанс още във втората минута, когато Джуд Белингам подаде към Браим Диас, който нахлу в наказателното поле и след това намери Федерико Валверде вдясно, а уругваецът стреля, но ударът му бе спасен от вратаря Антонио Сивера. Валверде опита своя късмет с опасен удар от дистанция в 38-ата минута, но Сивера внимаваше и успя да спаси.

Девет минути след почивката обаче ситуацията за Реал се влоши, след като тимът остана с човек по-малко, когато Начо Фернандес бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Самуел Омородион след намесата на системата ВАР. Първоначално съдията Диас де Мера показа само жълт картон на Начо, но след това бе извикан на ВАР да преразгледа положение и промени решението си, показвайки директен червен картон на защитника на „Лос бланкос“.

Въпреки това, Реал продължи да атакува и в 75-ата минута Родриго проби по левия фланг, навлезе и стреля, но встрани от левия страничен стълб в аут. Девет минути по-късно бразилецът получи нов шанс, финтира бранител в наказателното поле и стреля, но отново Сивера се намеси и спаси.

Във втората минута на добавеното време на мача обаче Лукас Васкес хвърли в екстаз феновете на Реал Мадрид, отбелязвайки победното попадение. Тони Кроос центрира от корнер в наказателното поле на Алавес, където Васкес бе оставен непокрит и отблизо с глава прати топката във вратата на направилия силен мач Сивера за 0:1.

Неприятна новина обаче получи Карло Анчелоти малко след попадението, след като Родриго се контузи секунди преди края и бе заменен от Дани Себайос.

В крайна сметка Реал постигна ценна победа, с която излезе първи в класирането. „Белите“ събраха 45 точки, колкото има и Жирона, който по-рано в четвъртък направиравенство от 1:1 в гостуването си на Бетис, но столичани са с по-добра голова разлика. Алавес е шестнадесети с 16 точки.

В друг мач от кръга Майорка спечели с 3:2 при домакинството си на Осасуна.