ЦСКА не успя да победи Славия и съдийската бригада

0
ЦСКА Тобиас Хайнц
Снимка: LAP.bg

Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 столичното дерби от 19-я кръг на efbet Лига. Мачът беше белязан от много дискусионно съдийство на бригадата, начело със Станимир Тренчев. Галерия от столичното дерби.

През първото полувреме ЦСКА беше по-настоятелният отбор, но пред Славия се откри шанс да изпълни дузпа в 44-а минута. Тогава Венцислав Керчев бе фаулиран. Съдията първо посочи бялата точка, но след консултация с ВАР беше установено, че Енес Махмутович първо играе с топката и решението беше променено.

Миг по-късно Иван Турицов затрудни максимално вратаря Вуцов, който изби негов атрактивен шут в корнер. От него ЦСКА успя вкара топката в мрежата чрез Джонатан Линдсет, но попадението обаче бе отменено, а така и не стана ясно защо. Ситуацията изглеждаше чиста.

В началото на второто полувреме беше спестен задължителен жълт картон на Тони Тасев, който повали нахлуващия към наказателното поле Иван Турицов. Така реферите отново повлияха пряко на крайния изход на мача.

ЦСКА Славия

В 67-а минута ЦСКА най-сетне поведе. Джонатан Линдсет атакува топката, но Мартин Георгиев се намеси нескопосано и я изпрати в собствената си врата. В 86-а минута обаче Славия организира отлично нападение. Топката беше центрирана към останалия непокрит Роберто Райчев, който възстанови паритета.