ЦСКА 2 смаза от игра, но вкара само един на дубъла на Левски

0
ЦСКА дубъл 2
Снимка: LAP.bg

Дубълът на ЦСКА победи този на Левски с минималното 1:0 в двубой от Югозападната Трета лига. „Червените“ надделяха над големия си съперник с гол на Георги Чорбаджийски. Минималната победа обаче не може да удовлетвори напълно „червените“ на Стамен Белчев, защото изпуснаха още половин дузина чисти положения.

За „сините“ на Христо Арангелов това е трета поредна загуба при дербито на дублиращите тимове след двете миналогодишни поражения.

Стамен Белчев, Христо Арангелов

„Червените“ имаха шанс за гол още в 9-ата минута, когато Чорбаджийски напредна, но не успя да нанесе хубав удар. Малко след това опасен шут на Папазов бе спасен с мъка от Андонов. „Армейците“ продължиха да са опасни и в 15-ата минута гредата спаси „сините“ след удар на Христов от фал.

Нещата утихнаха за десетина минути, но тогава Антонов изведе Папазов, който от стрелкова позиция не успя да отбележи. Две минути по-късно Андонов развенча бившия играч на Хебър, който през този сезон записа няколко участия за представителния тим.

Илиан Антонов, Кристиян Йовов ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2

Левски отправи първи точен удар едва в 33-ата минута чрез Бандев, ала Неделчев не изпита затруднения.

Три минути преди почивката Андонов се намеси за пореден път, отразявайки шут на Панайотов, а при добавката Папазов се отчете с поредния си голям пропуск.

Втората част започна с нов шанс пред „синята“ врата. Антонов проби по фланга и центрира към Папазов – за пореден път обаче Андонов бе блестящ.

Илиан Антонов

В 58-ата минута гол на ЦСКА не бе зачетен заради заса, но минути по-късно вече прошка нямаше.

ЦСКА поведе с гол с глава на Георги Чорбаджийски – халфът се извиси след корнер и направи 1:0.

ЦСКА дубъл 2Левски 2 дубълЕлин ТопузаковФилип Филипов, Владимир МанчевЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Стамен Белчев, Христо АрангеловСтамен БелчевСтамен Белчев, Христо АрангеловЦСКА дубъл 2Левски 2 дубълЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Илиан Антонов ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Преслав Бачев ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Борислав Рупанов ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Христо АрангеловИван АндоновМарк Емилио ПапазовМарк Емилио ПапазовМартин Сотиров ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Илиан Антонов, Кристиян Йовов ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Иво Андреев, Кристиян ЙововГеорги Чорбаджийски ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2Георги ЧорбаджийскиГеорги Чорбаджийски ЦСКА дубъл 2Георги Чорбаджийски ЦСКА дубъл 2Илиан АнтоновЦСКА дубъл 2Борислав Рупанов ЦСКА дубъл 2 - Левски дубъл 2