ЦСКА 1948 загря за дебюта си в Европа с лека победа срещу Пирин (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
ЦСКА 1948 - Пирин Благоевград
LAP.bg

ЦСКА 1948 не срещна трудности и победи с класическото 3:0 гостуващия на стадиона в Бистрица тим на Пирин Благоевград в първи двубой от втория кръг на efbet Лига. И двата гола паднаха през първата част, когато Стоян Стоичков откри в деветата, а Педриньо удвои от дузпа в 22-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Георги Русев в добавеното време на срещата. Попадение на капитана Елитон в 82-ата минута пък бе отменено заради засада.

Всичко стартира в осмата минута, когато Стоян Стоичков получи топката отдясно, финтира съперник, влезе навътре и с левия крак стреля технично в десния ъгъл на вратаря Максим Ковальов – 1:0.

ЦСКА 1948 - Пирин БлагоевградЦСКА 1948 - Пирин БлагоевградЦСКА 1948 - Пирин БлагоевградЦСКА 1948 - Пирин БлагоевградЦСКА 1948 - Пирин Благоевград

Първият удар на Пирин бе дело на Борис Тютюков, като той бе спасен от Даниел Наумов.

В 19-ата минута съдията Иво Андреев отсъди дузпа за ЦСКА 1948 за игра с ръка на Гезим Пепси. Зад топката застана Пердиньо, който вкара и срещу Левски, като бразилецът този път бе точен с отсечен удар в десния ъгъл на вратата – 2:0.

През втората част домакините намалиха темпото и дадоха почивка на някои от основните си футболисти. Десет минути преди края на редовното време Симеон Александров изпревари вратаря Даниел Наумов и подаде на Тютюков, който центрира към Даниил Кондраков, но украинецът направи сериозен пропуск отблизо.

В 82-ата минута Ерденис Гурища проби отдясно и подаде на капитана Елитон, който засече топката във вратата на гостите, но след преглед със системата ВАР третото попадение бе отменено.

В добавеното време на мача направилия дебют Талис центрира от корнер в наказателното поле, където Георги Русев отбеляза първото си попадение за сезона с глава и оформи крайния резултат от 3:0.

Малко преди последния съдийски сигнал реферът Иво Андреев отсъди дузпа за Пирин за игра с ръка на Георги Русев, но след като прегледа отново ситуацията на видеоповторение отмени решението си и така приключи мачът.

По този начин ЦСКА 1948 временно се изкачи на върха в класирането с шест точки,докато Пирин остава на дъното без актив след втората си поредна загуба. В следващия кръг „червените“ гостуват на Арда, но преди това приемат румънския ФКСБ в първи мач от втория квлификационен кръг на турнира Лига на конференциите, докато „орлетата“ ще търсят първи точки през сезона в джмакинството си на Ботев Пловдив.