Сити застига Арсенал, а Холанд застига Шиърър (ВИДЕО)

0
Манчестър Сити
БТА

Манчестър Сити успя да победи Лестър с 3:1 като домакин в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. В герой за „гражданите“ отново се превърна Ерлинг Холанд, който отбеляза два гола.

Джон Стоунс откри в петата минута, а осем минути по-късно Холанд удвои аванса на домакините с гол от дузпа. Малко по-късно норвежецът вкара и втори гол в мача и 32-ри през сезона във Висшата лига.

През втората част Келечи Ихеначо върна един гол за Лестър, но той не бе достатъчен за тима да вземе нещо от „Етихад“.

Така Сити се доближи до лидера Арсенал на само три точки преди директния сблъсък между двата отбора този месец. Холанд пък се доближи до рекорда на Алън Шиърър за най-много голове в един сезон във Висшата лига.