Черно море спечели контрола с експериментален състав

0
Черно море
Снимка: chernomorepfc.bg

Отборът на Черно море победи втородивизионния Черноморец с 2:1 в Балчик в контролен мач, който имаше за цел да запази игровия ритъм на тима през паузата в първенството. В проверката Илиан Илиев заложи на експериментален състав, в който липсваха националите Иван Дюлгеров, Виктор Попов и Николай Златев, лекуващия травма Цветомир Панов и Мазир Сула, който получи почивка.

Игрови минути за „моряците“ получиха футболисти, които влизат по-рядко в първенството и млади такива, които са рожби на клуба.

В 27-ата минута Дани Бонев изведе домакините напред, но само 6 по-късно Берк Бейхан изравни. Той се разписа със страхотен шут от дъгата на голямото наказателно поле. В 45-ата минута Едгар Пашеко вдигна от корнер и Даниел Димов с глава направи с глава 2:1.

В 50-ата минута Исмаил Иса пропусна да вкара трето попадение, а в 70-ата минута вратарят на варненци Християн Славков спаси удар на излязъл сам срещу него балчиклии.

Съставът на Черно море: Християн Славков, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Берк Бейхан, Арлинд Дакай, Даниел Димов, Велислав Василев, Едгар Пашеко, Велислав Василев, Брено Тейшейра.

През второто полувреме влязоха Живко Атанасов, Александър Василев, Алекс Фернандес, Мартин Милушев и Васко Панайотов, Николай Костадинов, Константин Грахльов, Толга Мюрвет и Кристо Яначков.