Челси и Брайтън сътвориха голово шоу във Филаделфия

0
кристофър нкунку

Челси спечели втората си контрола от лятното американско турне на отбора. „Сините“ победиха друг отбор от Висшата лига на Англия – Брайтън&Хоув Албиън с 4:3 в проверка, която се проведе във Филаделфия, САЩ.

„Чайките“ откриха резултата в 13′ чрез Дани Уелбек, но 6 минути по-късно новото попълнение на Челси Кристофър Нкунку изравни. Така и завърши първата част.

Маурисио Почетино и Роберто Де Дзерби направиха по 4 смени на почивката, а в 60′ Ян Пол ван Хеке от Брайтън получи втори жълт картон и бе изгонен. 5 минути след това Михайло Мудрик вкара за лондончани, а в 72′ и 77′ Конър Калахър и новопривлеченият Николас Джаксън осигуриха победата на Челси.

Брайтън все пак успя да върне два гола в последните минути, като Жоао Педро от дузпа и Дениз Ундав оформиха крайния резултат.

Следващата контрола на Челси е срещу Нюкасъл на 27.07, докато Брайтън играе с Брентфорд на същия ден.