Селта се измъкна от зоната на изпадащите с успех над пряк конкурент

0
Селта Виго
Снимка: Twitter.com/La Liga

Селта Виго победи Гранада с минималното 1:0 в здрава битка на дъното в Ла Лига. Двата отбора се бориха много, като подобни мачове са определяни като „за шест точки“.

В 20-ата минута норвежецът Йорген Ларсен атрактивно откри резултата след удар с пета. Чак в края на полувремето се стигна до по-сериозна опасност, когато стражът на Гранада Андре Ферейра се отличи с веща намеса и отрази шута на Джонатан Бамба.

Чак в 60-ата Гранада погледна по-сериозно към вратата на домакините. Брайън Сарагоса шутира стреля опасно, но топката премина малко встрани от вратата. Три минути след това удар на Лукас Бойе бе спасен. В 80-ата звездата на Селта Яго Аспас напусна към душовете след директен червен картон.

С успеха си днес домакините се изкачиха до 17-о място с 13 точки. Гранада остава на предпоследното 19-о с актив от 8.