Бразилска феерия извиси Реал Мадрид много над Валенсия

0
Родриго Реал Мадрид

Реал Мадрид се разправи с Валенсия и го победи с разгромното 5:1 в мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига.

Само 180 секунди трябваха на „Белия балет“ да открие. Тони Кроос пусна 40-метров диагонал към Дани Карвапал, който се възползва от подхлъзване на Хосе Гая и с удар с левия крак забоде топката в мрежата на „прилепите“.

Две минути преди почивката Реал вкара второ попадение, но по малко куриозен начин, след като Винисиус плонжира в опит да нанесе удар с глава, а в крайна сметка го направи с гърди за 2:0.

Второто полувреме едва започна и „Кралския клуб“ вече водеше с 3:0 – Винисиус направи резултата класически с удар от границата на наказателното поле.

Минута по-късно и Родриго отбеляза след грешка на Георги Мамардашвили.

Именно Родриго вкара и последния пети гол за своите след пас на Фран Гарсия и страхотен финт срещу Габриел Паулиста.

Две минути преди края Уго Дуро направи поражението на Валенсия една идея по-почетно.

С победата Реал вече е с 32 точки – две зад лидера Жирона. Валенсианци пък остават девети с 18 пункта.