Ботев Пловдив спечели срещу руснаци в Дубай

0
Ботев Пловдив
Снимка: Сайт на Ботев Пловдив

Пловдивският Ботев спечели първа победа по време на зимния си лагер в Дубай. След зрелищното равенство в първата проверка, днес „канарчетата“ спечелиха срещу руския Урал с 2:1.

Резултатът откри Мартин Секулич в 10-ата минута. Той бе изведен от Рой Херман сам срещу вратаря на съперника и след като първия му удар бе избит, направи голова добавка за 1:0. След по-малко от две минути отново Секулич бе замесен във второто попадение за „жълто-черните“.

Нападателят пусна прекрасен пас на Емануел Уме, който с прецизен удар направи 2:0. В последните 10 минути на първото полувреме Николай Минков, Прокопиев, Секулич и Уме отправиха серия от удари към вратата на Урал, но нямаха шанс да поразят целта.

Урал започна по-активно след почивката и намали резултата в 59-ата минута, а впоследствие изтърва и положение за изравняване. В 69-ата минута удар към вратата на Ботев бе спасен от Георги Аргилашки, а в 76-ата минута Красиан Колев отправи мощен шут, но стражът на Урал спаси.

В петък ботевци ще изиграят последния си спаринг по време на лагера – срещу руския гранд Спартак Москва.

Стартовият състав на Ботев: Георги Аргилашки, Рой Херман, Мартин Секулич, Джеймс Етоо, Николай Минков, Точукву Ннади, Джаспър Ван Хертъм, Атанас Чернев, Емануел Уме, Роберто Пунчец, Михаил Прокопиев.