Ботев Пловдив изгуби от руски гранд

0
Ботев Пловдив
Снимка: Сайт на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив изгуби от руския гранд Спартак Москва с 0:1 контролния си мач в Дубай. В първото полувреме преобладаваха битката и здравите единоборства, като най-добрия шанс за нашите се откри пред Реда Рабей. В 39-ата минута той получи топката пред наказателното поле и отправи добър удар, който обаче бе отразен от стража на московчани.

В 57-ата минута отново Рабей шутира, но и този път руският вратар спаси. В 66-ата минута Павел Мелешин вкара единствения гол в проверката със страхотен удар, след който кълбото рикошира в гредата, преди да влезе в мрежата.

В 76-ата минута удар на Мохамед Брахими бе уловен от вратаря, а в края „канарчетата“ стигнаха до две добри ситуации. В 86-ата минута Па Конате отправи мощен шут, но руският вратар отново спаси. Две минути по-късно Па Конате и Емануел Уме комбинираха опасно отляво, но до удар не се стигна.

Стартовият състав на Ботев: Хидаейт Ханкич, Рой Херман, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Мохамед Брахими, Самуел Супрайен, Абудлайе Траоре, Реда Рабей, Елвис Ману, Роберто Пунчец.