Борусия не се затрудни с Нюкасъл

0
Борусия дортмунд

Борусия Дормтунд победи гостуващия тим на Нюкасъл с 2:0 в мач от 4-ти кръг на Група „F“ от Шампионска лига. „Жълатата стена“ показа директен и твърд футбол, а атмосферата на „Сигнал Идуна Парк“ допълнително намокри крилата на „свраките“.

борусия дортмунд нюкасъл

Нападателят Никлас Фюлкруг откри резултата в 26′ след асистенция на Марсел Забицер. Така и завърши първото полувреме. През втората част халфовете на Един Терзич контролираха центъра и по чудесен начин използваха всяка възможност за по-твърд фал или за по-дълбока преса.

Играчит на Еди Хау имаха сериозно проблеми с изграждането на атаките. Десният фланг на „джордитата“ бе надигран по всеки еидн параграф от триото Юлиан Риерсон, Салих Озчан и вездесъщия Юлиан Брант. Именно лявото крило на домакините оформи крайния резултат в 79′ след асистенция на Карим Адейеми.

Германският тим заема първо място във временното класиране със 7 точки, докато англичаните са на 3-та позиция с 3 пункта на сметката си.