Борусия Дортмунд размаза Фрайбург и се лепна зад Байерн

0
Борусия Дортмунд
Twitter.com

Борусия Дортмунд записа изключително категорична победа над Фрайбург. Вестфалци разбиха с 5:1 своя съперник и се наместиха на трета позиция в класирането с 37 пункта, колкото има и Байерн. Унион Берлин излезе лидер с 39 пункта.

Головата фиеста на „Сигнал Идуна Парк“ бе предшествана от червен картон на Килиан Силдилиа в 17-ата минута. Нико Шлотербек откри резултата 8 минути по-късно, а през втората част за „жълто-черните“ се разписаха още четирима различни голмайстори.

Лукас Хьолер изравни точно преди почивката, а след нея Карим Адейеми в 48-ата минута и Себастиян Але в 51-ата реално подпечатаха победата за домакините.

Юлиан Брандт вкара четвъртия гол за Борусия в средата на частта, преди Джовани Рейна да оформи крайния резултат осем минути преди края, когато вкара след подаване на левия бек Рафаел Гереро.