Борусия Мьонхенгладбах счупи от бой абоната си Волфсбург

0
Борусия Мьонхенгладбах

Борусия Мьонхенгладбах разби с 4:0 Волфсбург в мач от 12-ия кръг но германската Бундеслига.

„Жребчетата“ продължават да нямат загуба от „вълците“ от 2019 година, а с днешния успех го изравниха по точки. Двата тима имат по 13 пункта, но Борусия е девети заради по-добра голова разлика.

Малко, след като мина четвърт час игра, перфектна атака на Гладбах завърши с ниско подаване на Онора към Томаш Чванчара, а той с лекота опъна мрежата за 1:0.

Три минути преди почивката Роко Райц напредна и с отмерен удар отбеляза първиа си гол в Бундеслигата за 2:0.

След средата на втората част центриране от корнер прехвърли защитата на Волфсбург и топката отиде на крака на Онора, а той направи резултата класически.

20 минути преди края французинът Аласан Плеа направи 4:0.