Борусия Дортмунд покори върха в Германия след успех над Вердер

0
Борусия Дортмунд
Снимка: БТА

Борусия Дортмунд победи с 1:0 Вердер Бремен и се изкачи на върха в германската Бундеслига. Двубоят бе от 8-ия кръг на шампионата, след който вестфалци са с 20 точки, но и мач в повече.

Малко след половин час игра Марко Ройс едва не откри резултата – сантиметри го разделиха от целта.

Осем минути след полувремето малко раздели нападателите на „жълто-черните“ Никлас Фюлкруг и Дониел Мален от гол.

Борусия стигна до попадение в 67-ата минута. Тогава Юлиан Брандт бе изведен добре от Емре Джан и с клиничен завършващ удар матира вратаря на Вердер за 1:0.

Сетне „бременските музиканти“ опитаха да отговорят. Най-близко гостите бяха до гола в 82-ата минута, когато Джъстин Гидеон стреля от средна дистанция, ала Грегор Кобел развенча намеренията му за изравняне.