Белгия измъкна ценни три точки в Азербайджан (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Азербайджан - Белгия
Снимка: БТА / BTA

Белгия записа трудна, но много важна победа в гостуването си на Азербайджан с минималното 1:0 в среща от група „F“ на квалификациите за UEFA EURO 2024.

В герой за възпитаниците на Доменико Тедеско се превърна Яник Караско, който реализира единственото попадение в срещата в 38-та минута след асистенция на Йохан Бакайоко.

Преди това Леандро Тросар можеше да открие резултата още в шестата минута, но ударът му намери страничната греда. Две минути по-късно азерите пропуснаха най-добрия си шанс за гол в срещата, когато Емин Махмудов не успя да преодолее Кун Кастелс, останал очи в очи с белгийския вратар.

Азерите изиграха добър мач и се опитаха да бъдат равностойни на именития съперник, но в крайна сметка „червените дяволи“ взеха своето и поведоха в класирането на групата, с равен брой точки и мачове с втория Австрия.

Азербайджан е на дъното с един пункт след третата си загуба в четири двубоя.

Идната седмица във вторник пък Белгия е домакин на Естония, а Австрия гостува на Швеция в последните срещи от квалификациите за месец септември.